Agnieszka Buda-Rodriguez

                                                                                                                                               CANADA

Rok 2008:

Kolejne spotkanie autorskie miało miejsce w Biliotece Publicznej na ulicy Brentwood w Toronto, w dniu 9 czerwca. Organizatorem spotkania było Koło Miłośników Książki działajace w tej Bibliotece, pod przewodnictwem p. Lidii Dąbrowskiej oraz pracownicy tejże Biblioteki.

 

http://litclubtoronto.wordpress.com    (link do Klubu Miłośników Książki w Toronto)

 

 

Autorka w zaciszu domowym.

 

 

Rok 2006:   TORONTO - Wieczór autorski Agnieszki Budy - Rodriguez - 5/30/2006

 

W dniu 30 maja 2006 roku w Konsulacie Generalnym RP w Toronto odbył się wieczór autorski Pani Agnieszki Budy – Rodriguez połączony z promocją jej najnowszej książki “Randka w dolinie mogotów”. Spotkanie zgromadziło wielu wielbicieli autorki, która z pasją opowiadała o kilkunastu latach spędzonych na Kubie, o wyspie która stała się miłością jej życia.

Miłym akcentem było wykonanie kubańskiej pieśni “La Malagueńa” przez Panią Aleksandrę Nurowską-Piętę.

 

 

“Randka w dolinie mogotów” jest kontynuacją wcześniejszego zbioru opowiadań o Kubie “Daleka piękna wyspa”, zawierającego autentyczne historie z życia autorki i jej znajomych. Obie książki opowiadają o realiach życia codziennego Kubańczyków, o ich umiejętności przystosowania się do trudnych warunków bytowych, zachowując przy tym niezwykłą pogodę ducha.

 

 

“Randka w dolinie mogotów” to także opowieść o mniej znanej historii i pięknych krajobrazach Kuby, którą większość z turystów kojarzy tylko ze znanym kurortem Varadero.

 

 

Agnieszka Buda – Rodriguez urodziła się w Skalbmierzu koło Krakowa. Ukończyła filologię polską w Kielcach. Wyszła za mąż za Kubańczyka i po kilku latach wyjechali na Kubę. W Hawanie studiowała na Wydziale Nauk Humanistycznych i Literatury Hiszpańskiej Uniwersytetu Hawańskiego, następnie pracowała jako tłumacz w Ministerstwie Przemysłu Cukrowniczego. Jednocześnie uczyła języka polskiego w szkole przy Ambasadzie RP w Hawanie, tłumaczyła także literaturę piękną. Od 1993 roku mieszka z mężem w Kanadzie. W Toronto współpracowała z wieloma mediami polonijnymi, m.in. ze “Związkowcem”, “Głosem Polskim”, “Dziennikiem” a ostatnio “Gońcem”. Dwukrotnie otrzymała nagrody w konkursie literackim “O złote pióro”, organizowanym przez torontońską “Gazetę”. W 2003 roku zdobyła I nagrodę a w 2004 i 2005 roku prestiżowe Grand Prix w konkursie “Powroty do źródeł” organizowanym przez Małopolskie Forum Współpracy z Polonią w ramach Światowego Forum Mediów Polonijnych.

 

Inne spotkania Autorki z polskimi Czytelnikami w Kanadzie:

 

Rok 2003, (Rok wydania książki "Daleka, piekna wyspa")

Spotkanie w Klubie Dyskusyjnym w Centrum JPII odbylo sie w październiku 2003 roku.

W "Kawiarni pod Sufitem" w grudniu 2003 r.

Rok 2004:

W Domu Kopernika w kwietniu 2004 roku.

 Z Gdańszczanami w 2004 roku w listopadzie,

Rok 2005: (Rok wydania "Randki...")

Ponownie w "Kawiarni pod Sufitem", wiosna.

W "Domu Kopernika" (Copernicus Lodge) w grudniu.

Rok 2006

W ZPwK jesienia.

 

 

Copyright @ 2006 Agnieszka Buda-Rodriguez, MSc

Toronto, Ontario, Canada     Tel:  ++ (416) 840-4458

Email: jagunia123@yahoo.ca